دانش و سلامت / تقویم پریود: کمک کنید دخترتان جدول سیکل قاعدگی خود را ترسیم کند << بازگشت <<
تقویم پریود: کمک کنید دخترتان جدول سیکل قاعدگی خود را ترسیم کند
تقویم پریود: کمک کنید دخترتان جدول سیکل قاعدگی خود را ترسیم کند

پریود برای دختر شما چیز کاملاً جدیدی‌ست. برای او یک دنیای کاملاً تازه می‌باشد و برای پی بردن به آن نیاز به کمک شما دارد. یکی از راه‌هایی که به کنترل احساسات وی کمک می‌کند، پیگیری دقیق سیکل قاعدگی با او می‌باشد. این کار به او کمک خواهد کرد احساس آرامش کرده و این تغییرات جدید را کنترل کند.

طی زمان، این تارخچه‌ی دستنویس به او کمک خواهد کرد پریودهای جدیدش را پیش‌بینی کند و به تغییرات بدنش را مورد توجه قرار داده و علائم احتمالی پیش از قاعدگی را دنبال کند. این تقویم همچنین به او کمک می‌کند طی زمانی طولانی سالم‌تر بماند.

 

با تقویم قاعدگی او آغاز کنید

پیگیری کردن سیکل قاعدگی آسان است. این مراحل را دنبال کنید!

        ۱. مهم‌ترین چیزهایی که در ابتدا باید مورد توجه قرار داد. اولین روز پریود، اولین روز سیکل قاعدگی نیز می باشد. او را ترغیب کنید اگر دچار کرامپ، لکه‌بینی یا هر علامت مهم دیگری شد زمان آن را یادداشت کند.

        ۲. اطمینان یابید پایان پریود خود را علامت می‌زند. چند روز طول کشید؟

        ۳. حالا او منتظر اولین روز پریود بعدی خواهد ماند. یک سیکل از اولین روز یک پریود تا اولین روز پریود بعدی به طول می‌انجامد. یک سیکل طبیعی ۲۱ تا ۳۵ روز است، اما می‌تواند طولانی‌تر یا کوتاه‌تر نیز باشد و باز هم طبیعی در نظر گرفته شود.

 

ترسیم الگوها

وقتی دخترتان نمودار چند سیکل را تهیه کرد، الگوها را خواهد دید. به زودی، قادر به پیش‌بینی آغاز پریودش خواهد بود و ممکن است بتواند علائم خاص را به سیکل قاعدگی خود ربط دهد. این می‌تواند به او کمک کند آماده‌ی آنها شود، از گذاشتن دارو برای دردها در کیف گرفته تا خرید تعداد کافی پد، بدین ترتیب او آماده‌ی آغاز پریودش می‌شود. و برای رفتن به ساحل یا مجلس مهمانی برنامه‌ریزی می‌کند، زیرا می‌داند آیا این برنامه‌ها در روزهای پریودش خواهند بود یا خیر.

 

دنبال کردن تغییرات

اگر دختر شما مدت طولانی‌ست که پریود می‌شود، می‌داند خونریزی قاعدگی‌اش باید به چه صورت باشد. با توجه به این مسئله، او می‌خواهد خونریزی سبک یا سنگین و هر تغییری در رنگ و بافت خون (مانند لخته‌های خون) را دنبال کند.

او باید هر تغییر عمده در پریودش را به پزشک گزارش کند، میزان خونریزی یا حالتی که به نظر می‌رسد. او همچنین می‌خواهد هر ترشح غیرمعمول واژن را که طی ۴ هفته رخ می‌دهد یادداشت کند. این کار با داشتن تاریخچه‌ی چند سیکل قبلی او ساده‌تر خواهد بود.

دختر خود را ترغیب کنید تقویم پریود خود را برای تست بعدی زنان همراه خود ببرد. بدین ترتیب می‌فهمد که این تقویم هنگام توضیح مسائل به پزشک، چقدر مفید خواهد بود.

Share ۱۶۵۸
ثبت نظر شما